| Management number | 209126103 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $74.00 | Model Number | 209126103 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
HP
| UPC | 657768808685 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Scarlet Red |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | HP 15.6 |
| Model Year | 2022 |
| Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Form Factor | Traditional Clamshell |
| Item Weight | 3.5 Pounds |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | HP |
| Model Number | n200 |
| Power Device | AC adapter |
| Video Output | [POSSIBLY] HDMI or DisplayPort (USB-C) |
| BuiltIn Media | Charger |
| Screen Finish | Glossy |
| Warranty Type | Limited |
| Audio features | Built-in speakers |
| Control Method | App |
| HardDrive Size | 128 GB |
| Item Type Name | Laptops |
| Audio Recording | Yes |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Number Of Cells | 3 |
| Number of Ports | 2 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 1.1 GHz |
| Total Usb Ports | 2 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | Intel Pentium N200 |
| Has Color Screen | Yes |
| Operating System | Windows 11 |
| Processor Series | Others |
| Audio Output Type | Speakers |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Bluetooth support | No |
| Graphics Card Ram | 1 GB |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Native Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Number of Drivers | 1 |
| Webcam Capability | Yes |
| Compatible Devices | External mice, keyboards, external displays, storage devices, and possibly printers via USB, HDMI, or DisplayPort connections |
| Display Technology | LCD |
| Hardware Interface | Micro USB 2.0 Type B |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Speaker Description | Built-in speakers |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| CPU Model Generation | 7th Gen |
| Graphics Coprocessor | Intel |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | Chiclet |
| RAM Memory Installed | 4 GB |
| Warranty Description | 90 days limited warranty |
| Wireless Compability | 802.11ac |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Memory Slots Available | [POSSIBLY] 1 |
| Microphone Form Factor | Integrated |
| CPU Model Speed Maximum | 1.1 GHz |
| Connectivity Technology | Wi-Fi |
| Ram Memory Maximum Size | 4 GB |
| Specific Uses For Product | Entertainment |
| Display Resolution Maximum | 1366x768 Pixels |
| Maximum Display Brightness | 350 Nit |
| RAM Memory Slot Total Count | 1 |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 11.8"L x 8.08"W x 0.95"Th |
| Automatic Backup Software Included | Windows 11 |
| Notebook Pointing Device Description | touchpad |
| Other Special Features of the Product | High Quality |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form