| Management number | 208617298 | Release Date | 2026/03/22 | List Price | $339.60 | Model Number | 208617298 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
LAPTOP
| RAM | 16 GB SDRAM |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Black |
| Series | HP |
| Voltage | 45 Volts |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Processor | 2.4 GHz xeon_platinum_8176 |
| Hard Drive | 1 TB SSD |
| Item Weight | 5.2 pounds |
| Memory Speed | 3.9 GHz |
| Chipset Brand | Intel |
| Wireless Type | 802.11bgn |
| Processor Brand | Intel |
| Card Description | Integrated |
| Operating System | Windows 10 |
| Flash Memory Size | 1 TB |
| Hardware Platform | PC |
| Item model number | HP |
| Screen Resolution | 1600 x 900 |
| Optical Drive Type | No Optical Drive |
| Product Dimensions | 16.33 x 10.72 x 0.96 inches |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics 620 |
| Hard Drive Interface | Solid State |
| Number of Processors | 4 |
| Item Dimensions LxWxH | 16.33 x 10.72 x 0.96 inches |
| Max Screen Resolution | 1600x900 |
| Number of USB 20 Ports | 1 |
| Number of USB 30 Ports | 1 |
| Rear Webcam Resolution | 1.2 MP |
| Standing screen display size | 17.3 Inches |
| Average Battery Life in hours | 7 Hours |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form