| Management number | 209125548 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $140.00 | Model Number | 209125548 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 726208082616 |
|---|---|
| Brand | TRHRO |
| Color | Space Gray |
| RAM Type | SODIMM |
| Model Name | NCS15Y-32+1TB |
| Resolution | 1080p |
| Item Weight | 3.8 Pounds |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| CPU L3 Cache | 4 MB |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | TRHRO |
| Model Number | NCS15Y-32+1TB |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Charger |
| Warranty Type | Limited |
| HardDrive Size | 1 TB |
| Number of Ports | 8 |
| Processor Brand | Pentium |
| Processor Count | 1 |
| Processor Speed | 1.1 GHz |
| Total Usb Ports | 2 |
| WiFi Generation | Wi-Fi 5 |
| CPU Model Number | Gold |
| Operating System | Windows 10 |
| Processor Series | Pentium Other |
| Battery Cell Type | Lithium Polymer |
| Bluetooth Version | 5.2 |
| Bluetooth support | Yes |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Webcam Capability | Yes |
| Compatible Devices | Monitors, projectors, printers, storage devices, keyboards, mice, headphones |
| Display Technology | IPS |
| Hard Disk Interface | Unknown |
| CPU Model Generation | 8th Gen |
| Graphics Coprocessor | UHD Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touch Pad |
| Keyboard Description | Ergonomic |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Warranty Description | 1 Year Manufacturer |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR3 |
| CPU Model Speed Maximum | 3.4 GHz |
| Connectivity Technology | Wi-Fi 5, Bluetooth 5.2 |
| Ram Memory Maximum Size | 32 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Student |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| LithiumBattery Energy Content | 5000 Milliampere Hour (mAh) |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 14.1"L x 9.2"W x 0.8"Th |
| Other Special Features of the Product | HD Audio |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form