| Management number | 220070426 | Release Date | 2026/05/03 | List Price | $499.60 | Model Number | 220070426 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||



| UPC | 197531550521 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Grey |
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Model Name | 27IRH9 |
| Model Year | 2024 |
| Resolution | 2560 x 1440, 3840 x 2160 |
| Style Name | Windows 11 Pro |
| Screen Size | 27 Inches |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | Lenovo Group, Ltd. |
| Model Number | 27IRH9 |
| BuiltIn Media | Lenovo AIO Desktop |
| Item Dimensions | 24.13 x 7.56 x 18.58 inches |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 10 |
| Processor Speed | 4.9 GHz |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | 13620H |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i7 |
| Native Resolution | 2560 x 1440 |
| Memory Clock Speed | 5600 MHz |
| Additional Features | Wireless Keyboard & Mouse |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touchscreen |
| Keyboard Description | US |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Memory Slots Available | 2 |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 2560 x 1440 Pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 2 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form