| Management number | 209115760 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $143.60 | Model Number | 209115760 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Refurbished Lenovo ThinkCentre M820z All-in-One Desktop Computer Detailed Specifications:Model: Lenovo ThinkCentre M820z - 21.5-inch All-in-One PCCPU: Intel Core i5-8400 (2.80 GHz-4.00 GHz, 6 Cores 6 Threads, 9 MB Cache, 8 GT/s Bus Speed)Memory: 8GB DDR4 RAMStorage: 256GB SSDDisplay: 21.5-inch Full HD (1920×1080) IPS Anti-glare Display, Micro-edge design, 16:9 Widescreen aspect ratioOperating System: Windows 11 Pro 64-bitGraphics: Intel UHD Graphics 630 (Integrated, supports 4K@60Hz output)Chipset: Intel B360 ChipsetBuilt-in Speakers: Yes (2×2W stereo speakers, integrated Realtek High Definition Audio)Touch Function: Standard model is non-touchBuilt-in Microphone: Yes (Dual array microphone)Sound Card Type: Integrated Intel High Definition Audio, supports stereo output and microphone inputBuilt-in Camera: Not supportedWi-Fi Type: Intel Dual Band Wireless-AC 8265 802.11ac (2x2) + Bluetooth 4.2 (Dual-band 2.4/5 GHz, Wi-Fi 5 standard)Ports:1 x USB 3.1 Gen 2 port1 x USB 3.1 Type-C Gen 1 port4 x USB 3.1 Gen 1 ports1 x DisplayPort 1.2 port1 x RJ45 Gigabit Ethernet port1 x 3.5mm headphone/microphone combo jack1 x HDMI output port1 x 3-in-1 card reader1 x DC-IN power jack1 x Kensington security lock slotDimensions:Width: 491 mm = 19.33 inchesDepth: 215 mm = 8.46 inchesHeight: 417 mm Millimeters = 16.42 inchesTotal weight: 7.65 kg = 16.87 lbsIncludes:1 x Lenovo ThinkCentre M820z All-in-One Desktop (Refurbished)1 x Wired Keyboard1 x Wired Mouse1 x Power Adapter
| UPC | 762221976907 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Lenovo Thinkcentre M820Z All in one desktop |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Size | 21.5 Inches |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | IPS LCD, FHD |
| Manufacturer | Lenovo |
| Model Number | Lenovo Thinkcentre M820Z AIO desktop |
| Video Output | DisplayPort |
| BuiltIn Media | Keyboard |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 6 |
| Processor Speed | 2.8 GHz |
| Total Usb Ports | 4 |
| CPU Model Number | Core i5-8400 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i5 |
| Processor Socket | BGA 413 |
| Graphics Ram Type | 72-Pin EDO SIMM Memory |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Hardware Interface | HDMI, USB |
| Hard Disk Interface | Serial ATA |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics 630 |
| Graphics Description | Dedicated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | Wired |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Warranty Description | 30 days warranty |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Video Output Interface | DisplayPort |
| Connectivity Technology | Bluetooth, DisplayPort, Ethernet, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 8 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 8 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Cache Memory Installed Size | 9 MB |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Personal Computer Design Type | All in One |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form